Jedna z největších radostí, kterou si můžete dopřát v parném létě, je alespoň na chvíli se naložit do studené vody, která vás uchrání před velkými vedry, které v tomto období panují i v našich končinách. Z toho důvodu jsou od května do září veřejná koupaliště doslova přecpaná, takže když se chce člověk trochu osvěžit a zároveň si i zaplavat, nezbude mu nic jiného než se prodírat celou dobu hromadou lidí. V případě, že máte vlastní koupací plochu u sebe doma, nemusíte tento druh potíží řešit. Co naopak řešit budete muset, to jsou bakterie, respektive řasy.
Ty se hlavně v letních měsících množí exponenciálně, a to zvláště ve stojatých vodách. Proto je dobrý důvod hned potom, co začne koupací sezóna, začít používat příslušné chemické látky, které dokáží tyto nepříjemnosti eliminovat a zajistí, aby voda v bazénu byla dostatečně čistá a tím pádem neškodná.
Neexistuje jen chlór
Základním prostředkem, který slouží k dezinfekci koupališť veřejných i domácích je jednoznačně chlór. Nenechte se odradit http://www.dama.cz/laska-a-vztahy/jak-to-vidi-muzi-jake-chovani-je-zarucene-odradi-25013 tím, že se ještě před sto lety jednalo o zbraň hromadného ničení. V koncentracích, ve kterých se užívá je pro lidský organismus neškodný, tedy pokud netrpíte nějakou kožní nemocí, kupříkladu lupenkou. V tom případě by vás mohl chlór na postižených místech začít zlobit. To je pak lepší sáhnout po nějaké méně dráždivé alternativě, třeba po bazénové soli https://eshop.techneco.eu/Sul.
Příznivá pro pokožku
Na rozdíl od klasických chemických preparátů typu chlór nebo kyslík je sůl zcela neškodná, či ještě lépe řečeno, může působit i léčivě. Nečekejte samozřejmě zázraky, ale slaná koupel dokáže udělat dobře nejen zcela zdravým lidem, ale hlavně jedincům, kteří mají potíže s kvalitou pokožky. Abyste však sůl mohli používat jako dezinfekci, budete potřebovat speciální přístroj, a sice solonizační jednotku, která všechny krystalky ve vodě dokonale rozpustí a tím zajistí její čistotu.